• Acasa
  • Informații de interes
  • Anunțuri

Persoanele fizice și juridice care dețin sisteme individuale de colectare și epurare a apelor uzate (fose septice/ toalete cu bazine), au obligația de a se înregistra în Registrul de evidență a sistemelor individuale adecvate din comuna Slobozia Moară, în termen de 120 de zile de la data conectării incintei la sistemul de colectare și/sau epurare a apelor uzate.

Conform Hotărârii 74/26.05.2022, persoanele fizice și juridice care dețin aceste sisteme individuale adecvate, dinainte de intrarea în vigoare a legii, au obligația să se înregistreze în termen de 180 de zile de la intrarea în vigoare a legii.Toți proprietarii acestor sisteme au obligația de a încheia un contract cu o firmă de vidanjare!

Nerespectarea de către persoanele fizice și juridice a dispozițiilor menționate, constituie contravenție și se sancționează cu amendă de la 5000 lei la 10.000 lei.

👉 Formularul de înscriere poate fi descărcat aici https://primariasloboziamoara.ro/…/10/Formular-de-inscriere.pdf sau ridicat de la sediul Primariei comunei Slobozia Moară, STR. PRIMARIEI, NR. 24, unde va trebui si depus pentru inregistrare.

Previous Concursuri

Adresă: Str. Primăriei, Nr. 24, Comuna Slobozia Moară